Android 12 ile Depolama İdaresi Daha Kolay Olacak

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

XDA Developers‘ın Android AOSP’nin kodlarında keşfettiği bilgilerle bir arada, Google’ın Android 12 ile depolama idaresi konusunda yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Bu kısımdaysa depolama idaresini daha da kolay bir hale getirecek olan Google’ın, faal olarak kullanılmayan uygulamaları yer açmak ismine hazırda bekletme duruma geçireceği söz ediliyor. Bu özelliğin ise Hazırda Bekletme olarak isimlendirileceği paylaşılan raporlar ortasında yer alıyor. Etkin olarak kullanılmayan uygulamayı durduracak olan bu özellik sayesinde, tıpkı vakitte uygulamanın belgeleri da kullanıma hazır olacak bir formda sıkıştırılacak. Böylelikle faal olarak kullanılmayan uygulamaların aygıtta daha fazla yer kaplamasının önüne geçilecek.

Bu özelliğin yeni Android güncellemesiyle birlikte kullanıcılara sunulup sunulmayacağı hakkında şimdi net bir bilgi bulunmuyor. Ama XDA Developers tarafınca aktarılan bilgilere nazaran, Android 12’nin geliştirici önizleme sürümünün önümüzdeki birkaç ay içerisinde resmi olarak yayınlaması bekleniyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir