ASUS, CES 2021’deki Be Ahead Etkinliğinde Yeni Projektörünü ve Taşınabilir Monitörünü Tanıttı

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

ASUS eş CEO’su Samson Hu, CES 2021 kapsamında düzenlenen Be Ahead sanal lansman etkinliğinde en yeni ASUS eserlerini duyurdu. Aktiflik kapsamında içerik üreticileri için tasarlanan ProArt Display PA148CTV ve hem iş projeksiyon hem de hoparlör olarak kullanılabilen ZenBeam Latte L1 de tanıtıldı.

ProArt Display PA148CTV

ASUS ProArt Display PA148CTV, içerik oluşturucuların iş akışlarını verimli bir formda geliştirmek için tasarlanmış 14” FHD IPS taşınabilir monitör. Ekranda, Adobe Photoshop, After Effects, Premiere ve Lightroom Classic gibi Adobe yaratıcı araçlarıyla kullanım kolaylığını artıran kısayollar ve programlanabilir kısayol tuşlarıyla yaratıcı süreçleri kolaylaştırmak için ASUS Dial ve Virtual Control Panel bulunuyor. PA148CTV, %100 sRGB ve %100 Rec 709 renk gamutuyla harika renkler sunarken, Delta E <2 renk doğruluğu sağlamak için Calman Verified sertifikası olması ve fabrikada evvelce kalibre edilmesiyle göze çarpıyor. Ekranda ayrıyeten dikkat dağıtıcı ögeleri azaltmak için parlama önleyici bir sinemaya sahip hassas 10 noktalı çoklu dokunmatik panel bulunuyor.

ProArt Display PA148CTV’deki Sanal Denetim Paneli, yaratıcı çalışmanın hassasiyetini ve ayrıntısını artıran programlanabilir kısayol tuşlarına sahip ayarlama kadranları, sürgüler, düğmeler ve tekerlekler sunuyor. Ekranın ardındaki fizikî bir kadran olarak konumlanan ASUS Dial, kullanıcıların uyumlu Adobe yazılımını ve Microsoft Surface Dial özelliklerini denetim etmelerine imkan tanıyor ve eldeki vazifeye odaklanmaya devam ederken çeşitli ayarlamaları basitçe gerçekleştirmeyi sağlıyor. Entegre ekran üzeri manzara (OSD) denetleyicisi, başka monitör ayarlamalarının süratli ve kolay bir formda gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Ek olarak, ProArt Preset yazılımı, kullanıcıların renk gamını süratli bir biçimde ayarlamasını sağlarken, çeşitli görüntüleme parametreleri de ProArt Palette aracılığıyla denetim edilebiliyor.

PA148CTV, içerik oluşturucuların gereksinimlerini karşılamak için bir dizi irtibat noktası da sunuyor. İki USB-C temas noktası, tek bir kablo üzerinden ses, görüntü ve güç girişi sağlarken, mikro HDMI temas noktası ile çeşitli giriş kaynaklarına irtibat sağlanabiliyor. Tripod soketi, ekranı bir tripoda monte etmeye imkan tanırken, ayarlanabilir metal takviye ayağı, ekranı ülkü görüntüleme ve çalışma konumları sağlayacak halde destekliyor. PA148CTV ayrıyeten şık taşınabilirlik için deri kılıfla birlikte geliyor.

ProArt Display PA148CTV: https://www.asus.com/Displays-Desktops/Monitors/ProArt-/ProArt-Display-PA148CTV

ZenBeam Latte L1 Projektör

ZenBeam Latte L1 projektör, kullanıcıların en sevdikleri sinemaları yahut müzikleri seyahat halindeyken de yanlarında götürmelerini sağlıyor. Projektör, kompakt bir yapıya sahip projector, ses iletimini artıran yeni bir silindirik kupa biçimli tasarım sunuyor. Tıpkı vakitte, artan ses penetrasyonu ile sesi zenginleştiren ve dizayna özgün bir his veren kumaş bir dış yüzey sunan birinci projector olarak göze çarpıyor. ZenBeam Latte L1’in inanılmaz tasarımı, CES 2021 İnovasyon Mükafatı, 2020 Düzgün Tasarım Mükafatı ve 2021 Tayvan Harikalık Mükafatı ile ayrıyeten onurlandırıldı.

Kullanıcı dostu bir uzaktan kumandaya sahip olan ZenBeam Latte L1, dahili bir piliyle taşınabilir kullanım için tek bir şarjla üç saate kadar pil ömrü sunuyor. Görüntüleri 300 LED lümen ışık gücüyle 1 ila 3 metre ortasındaki bir uzaklığa yayınlayabiliyor ve bu sayede sonlu alana sahip odalarda da rahatlıkla kullanılabiliyor. Aptoide TV dayanağı ile kullanıcılar projektörün genişletilmiş ekranında favori akış uygulamalarının keyfini çıkarabiliyor. Ayrıyeten kullanıcılar, daha geniş görüntüleme seçenekleri için ZenBeam Latte L1 ile kablosuz yansıtma yoluyla cep telefonu ekranlarını da yansıtabiliyor. 10 watt’lık Harman Kardon imzalı hoparlör tasarımı kaliteli bir ses sunmak için Bluetooth® üzerinden bağlanıyor. Eser üzerindeki hoparlörler ayrıca  12 saate kadar ses sağlayan taşınabilir bir Bluetooth hoparlör vazifesi de görebiliyor. Projektörde Sinema, Müzik ve Oyun olmak üzere üç farklı ses modu bulunuyor.

ZenBeam Latte L1 projector: https://www.asus.com/Displays-Desktops/Projectors/Portable/ZenBeam-latte-L1/

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir