CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 İçin Bir Sefer Daha Özür Diledi

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

CD Projekt RED kurucu ortağı Marcin Iwinski tarafından stüdyonun Cyberpunk 2077 oyununu evvelki kuşak konsollara getirme vazifesini hafife aldığını kabul eden ve oyun üzerindeki çalışmaların devam edeceğine kelam veren yeni bir tabiri caizse özür görüntüsü paylaşıldı.

Yayınlanan görüntü ayrıyeten, konsol inceleme kodlarının neden PC’den daha sonra dağıtıldığına dair soruları da ele alıyor. Ek olarak, planlanan yeni jenerasyon konsol güncellemesini 2021 yılının ikinci yarısındaki bir vakte iten yeni bir DLC yol haritası da paylaşılmış durumda.

Cyberpunk 2077 Ne Vakit Düzelecek?

Hatırlarsanız, Cyberpunk 2077 incelemeleri tartışmalara yol açmıştı. PC ve konsol incelemeleri ortasındaki keskin bir fark bulunuyor. PC sürümü Metacritic‘te 86/100 toplam puana sahipken, PlayStation 4 için 56 ve Xbox One içinse 61 puan puan verilmişti. PC inceleme anahtarlarının konsol kodlarından daha evvel gönderilmiş olması da birtakım hayranlara stüdyonun kasıtlı olarak düşük performans alacağı şeyleri gizlemeye çalıştığını düşündürdü.

Bu mevzuda Iwinski, “Konsollar için inceleme sürecine gelince, PC kodlarının gönderildiği birebir vakitte, oyunun kalitesini eski kuşak konsollarda düzgünleştirmek için hala çok çalışıyorduk” diyor. Iwinski, birinci gün güncellemesi için çalıştıkları her fazladan günde gözle görülür bir güzelleşme sağlandığı ve bu nedenle 8 Aralık tarihinde yani planlandığından daha geç olan incelemeler için konsol kodları göndermeye başlandığını da kelamlarına ekliyor.

Gelişmeler, CD Projekt’i kısa vadeli DLC planlarını yine gözden geçirmeye de zorlamışa benziyor. Kelam verilen fiyatsız DLC hala yolda olsa da, öncelik oyunu düzeltmeye kaydırılmış durumda. Yeni kuşak konsol güncellemesi de ileri bir tarihe atıldı. Stüdyo, Cyberpunk 2077’yi mümkün olan en kısa müddette PlayStation Store‘a geri getirmek için de çalıştıklarının altını çiziyor.

Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir