CS:GO Rekabetçi Maçlarında Artık Bot Olmayacak

Dünyanın en çok oynanan taktiksel FPS oyunu CS:GO yeni bir güncelleme aldı. Bu güncellemeyle gelen en büyük değişiklik ise yapay zeka tarafından yönetilen botlar konusunda oldu. Rekabetçi ve Yoldaş modlarında maç esnasında bir oyuncu maçtan çıkış yaparsa, çıkan kişi yerine bot ekleniyordu ve bu sayede oyun eşitliliği devam ediyordu. Bu mevzuda yeni bir değişikliğe gidildi.


Counter-Strike: Küresel Offensive

Yeni yayınlanan güncelleme notlarında, “Bir oyuncunun klasik rekabetçi ve yoldaş modlarında teması kesildiğinde yahut atıldığında, artık bir botla değiştirilmeyecek.” halinde bir açıklama yer alıyor. Yani, kadronuzdaki oyunculardan biri maçtan düşerse yahut oyundan rastgele bir formda çıkarsa, onun yerine yapay zeka tarafından desteklenen bot eklenmeyecek. Bunun yanında, şayet bir ekipteki bütün oyuncular maçtan çıkarsa, yalnızca o grup için temsilen bir bot oyuna eklenecek. Valve’ın CS:GO için neden bu türlü bir değişikliğe gittiği konusunda şimdi bir bilgi ise yok.

Son olarak güncellemenin bu büyük değişikliğin yanında harita düzeltmeleri, karakter görünümüyle alakalı birtakım iyileştirmeleri ve teknik bahislerde düzeltmeleri barındırdığını belirtelim.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir