Dell, 40″ Kavisli 5K Monitörünü Tanıttı

Ocak 10, 2021 by Yorum yapılmamış

Dell’e nazaran dünyanın 5K çözünürlüğe (5120×2160 pixel) sahip birinci 40″ ultra geniş kavisli monitörü olan UltraSharp 40 WUHD (U4021QW) ile başlayalım. IPS paneli %100 sRGB ve %98 DCI-P3 kapsam saunarken 1,07 milyar renk işleyebiliyor.

Monitördeki ilişki noktası seçimi de tıpkı derecede etkileyici: Thunderbolt 3, 40 Gbps’ye kadar transfer suratları sunuyor ve Windows dizüstü bilgisayarınızı yahut MacBook’unuzu 90W’a kadar şarj edebiliyor. Telefonunuz için 15 W şarjlı bir USB-C temas noktası da monitöre dahil edilmiş. Çıkarılabilir depolama için kolaylıkla erişilebilen tam boyutlu bir USB-A ilişki noktası da mevcut. Ayrıyeten bir Ethernet jakı takabilir ve kablolu ilişki da elde edebilirsiniz.

Monitör tıpkı vakitte bir KVM misyonu görebiliyor, yani monitöre birden fazla bilgisayar (veya bilgisayar + telefon) bağlayıp her ikisi için tıpkı klavye ve fareyi kullanabilirsiniz.

Çoklu monitör kurulumları için Dell UltraSharp 24 ve 27 USB-C Hub Monitörleri (U2422HE/U2722DE) alabilirsiniz. Bunlar USB-C üzerinden 90W çıkış sağlıyorlar ki bu da epeyce güçlü dizüstü bilgisayarlara güç sağlayabilecekleri ve ayrıyeten Ethernet ilişki noktalarına sahip oldukları manasına geliyor.

Pandemi, görüntü konferansın popülaritesini artırdı. Sonraki üç monitör 24”, 27” ve 34” boyutlarında ve bilhassa bu bahis akılda tutularak tasarlanmışlar. Açılır 5 MP kameraları, gürültü önleyici mikrofonları ve çift 5W hoparlörleri mevcut. Özel bir Microsoft Teams düğmesi, bir toplantıya süratle katılmanıza imkan tanıyor. Monitörler Windows Hello oturum açma ve Cortana dijital yardımcısını da destekliyor.

Şahsen tanışırsanız, 55” ve 65” boyularında sunulan Dell 4K etkileşimli dokunmatik monitörlere bakmanızda yarar var. 20 temas noktasını algılayabiliyorlar, böylelikle birebir anda birden fazla kişi tarafından kullanılabiliyorlar (kazara dokunmaları önlemek için avuç içi reddi mevcut). Çift 20W hoparlör de dahili olarak sunuluyor.

Son olarak birkaç aksesuar: Şarj edilebilir kablosuz fare (MS7421W), tek bir şarjla 6 aya kadar dayanabiliyor. Kablosuz klavye ve fare kombinasyonu (KM7321W), 36 aylık inanılmaz bir pil ömrüne sahip.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir