Duracell: Microsoft, Bizimle Olan Mutabakatı Yüzünden Xbox Kontrolcüsünde Hala AA Pil Kullanıyor

Microsoft hala Xbox denetimcileri için AA piller kullanıyor. Öte yandan bir Duracell sözcüsüyle yapılan tuhaf bir röportaja nazaran pil üreticisinin bununla bir ilgisi olabilir.

Öncelikle mevzunun doğruluğunun tartışmalı olduğunu belirtelim. Duracell’in İngiltere pazarlama müdürü Luke Anderson, Stealth Optional‘a “Duracell ve Xbox ortasında her vakit bir iştirak olmuştur… Bu, Duracell ve Microsoft’un yürürlükte olduğu daima bir anlaşma” dedi.

“[Anlaşma] OEM departmanının Xbox konsolları için pil ve ayrıyeten gamepad’lerin pilini tedarik etmesi istikametinde. Yani bu [anlaşma] bir mühlet devam edecek … bir müddettir devam ediyor ve bence devam etmesi de gerekli.”

Duracell, uzun vakittir yeni Xbox konsollarında denetleyicilerle birlikte gelen pilleri sağlamakta ve ayrıyeten pillerinin Twitter’da Xbox denetleyicilerinde kullanımını sistemli olarak da tanıtmakta. Lakin bir pil şirketiyle iştirakin, Microsoft’un daha yaygın olarak kullanılan lityum iyon pillere geçişini durdurması tuhaf görünüyor.

Microsoft , MCV/Develop tarafından sorulan soruyu epeyce can sıkıcı bir formda atlatarak, “Tüketicilere, standart Xbox Kablosuz Denetleyicilerimiz için pil tahlillerinde seçenekler sunuyoruz. Buna rastgele bir markanın AA pilleri, Xbox Şarj Edilebilir Pili, iş ortaklarımızın şarj tahlilleri yahut konsola yahut PC’ye takıldığında denetleyiciye güç sağlayabilen bir USB-C kablosunun kullanımı da dahil.”

Microsoft, Duracell ile olabilecek yahut olmayabilecek rastgele bir muahedeyi tartışmasa da, çıkarılabilir pil kullanımlarını bir mutabakatın sonucundan fazla özgür bir seçim olarak pahalandırıyor üzere görünüyor.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir