Epic Games, RAD Game Tools’u Bünyesine Kattı

Epic Games, RAD Game Tools isimli görüntü oyun yazılımı geliştirme şirketini satın aldıklarını duyurdu. Açıklamada, şirketin eserlerin ve teknolojisin 25 bine yakın oyunda göründüğüne ve Epic dahil dünyanın önde gelen oyun şirketleri tarafından kullanıldığına dikkat çekiliyor.

Epic Games hem Epic Games Store‘un hem de güçlü ve tanınan bir oyun geliştirme aracı olan Unreal Engine‘in sahibi pozisyonunda. Epic ve RAD Games Tools’un hem geliştirici topluluğuna hem de oyunculara yarar sağlamak için RAD’ın güçlü teknolojisini Unreal Engine’e entegre etmeyi planladığı söz ediliyor.

Epic Games, RAD teknolojisinin daha evvel bilhassa sıkıştırma teknolojisini kullanmıştı. Bu sayede şu anda dünyanın en tanınan oyunlarından biri olan Fortnite‘ın yükleme müddetinin uygunlaştırılması sağlanmıştı. Epic ayrıyeten, oyunların daha fotogerçekçi ve güçlü hale geldikçe, geliştiricilerin kaliteden ödün vermeden artan bilgi ihtiyaçlarını yönetebilen sınıfının en yeterlisi sıkıştırma yazılımına muhtaçlık duyduğunu kaydediyor. Bu ortada RAD’ın sahibi artık Epic olsa da şirket çalışmalarında Unreal Engine kullanmayanlar da dahil olmak üzere oyun sanayisi, televizyon ve sinema ortaklarıyla mevcut çalışmalarına devam edecek.

Epic Games geçtiğimiz günlerde de şirketin global genel merkezi olarak kullanmak gayesiyle büyük bir alışveriş merkezi satın almıştı.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir