Galaxy Note 10 Serisi için Android 11 Güncellemesi Türkiye’de Yayınlandı

Ocak 12, 2021 by Yorum yapılmamış

Samsung’un Android 11 beta süreci, Galaxy Note 10 ailesi için de tamamlandı. Eksikleri ve yanlışlarından arındırılan yazılımın stabil sürümü Almanya’da yayınlanmaya başlamıştı. Samsung Türkiye ise, Guncelmiyiz.com sitesinde Galaxy Note 10 ailesi için 1 Ocak ve 1 Şubat tarihleri ortasında güncellemenin yayınlanacağı duyurmuştu. Beklenen güncelleme nihayet yayınlandı.

Android 11 dahilinde One UI 3.0 arayüzü ile gelen yükseltme Note 10+ için  N975FOXM6ETLL, Note 10 için de N970FOXM6ETLL yapı numarasına sahip.


Galaxy Note 10+ modelinin Almanya versiyonu için Android 11 bilgileri.

Android 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesi neler getiriyor?

Yeni güncelleme, Android 11 ile gelen özelliklerin yanı sıra, One UI 3.0 yeniliklerini de barındırıyor. Bunlardan kimileri; yenilenmiş bir UI tasarımı, daha yeterli animasyonlar, sohbet balonları ve tüm stok uygulamalarda iyileştirmeleri barındırıyor. Ana ekran, kilit ekranı ve bu ekranın widgetları ile AOD (her vakit açık ekran) modu da düzgünleştirilmiş. Ayrıyeten, bildirimler açıkken konuşmak için özel bir kısım ve özel bir medya oynatma aracı da yeni özellikler ortasında.

Güncelleme ile telefonun performansı ve pil optimizasyonunda da iyileştirmeler yapılmış. Ayrıyeten, “Dijital Sağlık” ve “Ebeveyn Denetimi” ile ilgili iyileştirmeler de güncellemenin bir kesimi.

Son olarak, Samsung Türkiye tarafından açıklanan Samsung Android 11 Güncelleme Takvimi‘ne göz atabilir, sahip olduğunuz modelin güncelleme alıp almayacağını öğrenebilirsiniz.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir