Galaxy S21, S20’ye Nazaran Yüzde 35 Daha Güzel Pil Ömrü ile Gelebilir

Samsung’un son vakitlerde amiral gemisi aygıtlarında ön planda tuttuğu Exynos yonga setine karşı kullanıcılar tarafından çok büyük tenkitler gelmişti. Bilhassa Samsung Galaxy S21 aygıtında kullanılacak yonga seti olan Exynos 2100, olumsuz kanıların bilakis büyük bir emeğin eseri olarak istenilen performansı sunabilir.

Geçen ay, Samsung Galaxy S21 Exynos 2100 yonga setine sahip modelin performans sonuçları ortaya çıkmıştı. Exynos 2100’e sahip model, gücünü Snapdragon 888’den alan Galaxy S21’den daha âlâ performans verdiğini gözlemlemiştik.


Samsung Galaxy S21

Bugün ulaşılan bilgilere nazaran Exynos 2100, Exynos ile çalışan S20’den % 35’e kadar daha güzel pil ömrüne sahip olacak ki bu çok büyük bir gelişme. Samsung’un uzun yıllardır kendi yonga seti üzerinde çabalamasıyla gelen bu muvaffakiyet başka üreticilerin de Exynos yonga setine daha sıcak bakmasını sağlayabilir. Çünkü Xiaomi, Vivo ve Oppo üzere markaların gelecek sene Exynos yonga setlerini kullanabilecekleri üzere söylentiler etrafta uzun vakittir dolaşıyor.

Bu bilgiler ışığında kullanıcıların Galaxy S21’e yönelmesi olağan üzere duruyor. Lakin ne yazık ki, Exynos 2100 ile çalışan Galaxy S21’in dünyanın her yerinde bulunma ihtimali yok. Örneğin ABD’de Exynos varyantının ülkede satışa sunulma mümkünlüğü düşük olduğundan, kullanıcıların Snapdragon 888 tarafından desteklenen S21’i seçme talihi var. Ülkemizde de buna emsal bir durum yaşanıp yaşanmayacağı aşikâr değil.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir