Genişleyebilen Ekranlı Akıllı Telefon: LG Rollable Duyuruldu

Ocak 12, 2021 by Yorum yapılmamış

CES 2021 fuarı tüm süratiyle devam ediyor. Birçok yeni kuşak eserin duyurulduğu fuarda birebir vakitte birbirinden değişik eserler de lanse edilmeye devam ediliyor. Bu eserlerden biri ise genişleyebilen ekranlı akıllı telefon LG Rollable olarak karşımıza çıkıyor.

Katlanabilir telefon pazarına yeni bir soluk getirmeyi planlayan LG, CES 2021 etkinliğinde duyurduğu genişleyebilen ekranlı telefonunun özellikleri hakkında şimdi ayrıntılı bir açıklama yapmadı.

Lakin çabucak aşağıda yer alan görüntüden da görebileceğiniz üzere, LG’nin yeni kuşak telefonunun tablet görünüme kavuşmak için üst yanlışsız genişleyebilen bir ekrana mesken sahipliği yaptığını gözlemlemekteyiz. Şirket tarafından yapılan açıklamalara nazaran telefonun ekranı, daha evvelden de LG’nin Rollable OLED televizyonlarından aşina olduğumuz düzenek sayesinde genişletiliyor. Ayrıyeten genişletme sürecinden sonra ekran çözünürlüğü de geliştirilen sistem sayesinde otomatik olarak ayarlanıyor.

Haberin çabucak başında da belirtiğimiz üzere, şimdilik telefonun teknik özellikleri hakkında şimdi ayrıntılı bir açıklama yapılmadı. Lakin, şirket tarafınca yapılan açıklamalar doğrultusunda kelam konusu telefonun 2021 yılı içerisinde satışa sunulacağı ön görülüyor.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir