HDMI 2.1 Dayanaklı ASUS ROG Swift PG32UQ Oyun Monitörü Tanıtıldı

Ocak 13, 2021 by Yorum yapılmamış

ASUS tarafından CES 2021 etkinliğinde yüksek dinamik aralıklı (HDR) 4K grafikler ve HDMI 2.1 üzerinden yüksek tazeleme oranı muhtaçlıklarını karşılayacak ASUS ROG Swift PG32UQ oyun monitörü tanıtıldı.

ASUS ROG Swift PG32UQ Özellikleri

PG32UQ oyun monitörü 32 inç ekran boyutuna sahip ve 4K (2560 x 1440p) çözünürlükte. 138 PPI yoğunluk ise keskin bir fotoğraf sunarken metin ve kullanıcı arayüzü öğelerinin ölçeklendirilmeden okunabilir olmasını sağlıyor. Ayrıyeten, IPS panel griden griye yalnızca 1 ms‘lik karşılık mühleti sunuyor.

ROG Swift PG32UQ tarafından görüntülenen parlak tonlar, sinematik DCI-P3 renk alanının yüzde 98‘ini kapsıyor. Monitörün geniş renk yelpazesi, renk doğruluğu ve yüksek parlaklık ayrıntıları sayesinde VESA DisplayHDR 600 uyumluluğuna sahip olduğunu da belirtelim.

PG32UQ, yeni jenerasyon konsollarla tam uyumluluk için içinse otomatik düşük gecikme modu, değişken yenileme suratları ve yüksek 120 Hz yenileme suratı üzere oyun dostu özellikler için tak ve çalıştır takviyesine sahip iki HDMI 2.1 ilişkisi bulunduruyor. PC oyuncuları ise yüksek bant genişliğine sahip DisplayPort 1.4 girişlerini de kullanabilecek. Bu irtibat noktaları, 4K ve 144Hz’de bile piksel başına tam renk üretimi sağlamak için VESA Ekran Akışı Sıkıştırma (DSC) kullanıyor.

Oyun monitörü, AMD FreeSync Premium Pro teknolojilerini desteklemenin yanı sıra, NVIDIA G-Sync uyumluluk sertifikası devam ettiriyor. Özel ELMB Sync teknolojisi ise kare suratları vakit içinde değişse bile mümkün olan en net hareket için PG32UQ’da etkinleştirilebiliyor.

ASUS Variable Overdrive teknolojisi ise bir pikselin LCD panelde bir renkten başkasına geçmesi için geçen süreyi azaltmak için kullanılıyor. Çok yüksek FPS’de çalışan süratli bir oyun, daha yüksek bir overdrive ayarıyla daha düzgün görünürken, 60 FPS’de çalışan grafiksel olarak ağır bir oyun tıpkı ayarda çok sürat yapaylıkları sergileyebliyor. Beş düzeyli Değişken Overdrive denetimi, ekrandaki içeriğin ülkü bir görünümü için yenileme suratı aralığında özelliğin agresifliğini daha fazla ayarlamanıza müsaade veriyor.

Monitörün sibernetikten ilham alan kasası, yüksekliği ayarlanabilir ayağı ve gerideki ROG logosundaki Aura Sync aydınlatması ile epey şık olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Ek olarak, bir çift USB temas noktası ve bir kulaklık çıkışı etraf üniteleri için de uygun kontaklar sunuyor. Özel GamePlus ve GameVisual özellikleri, içeriğe has profiller, FPS sayaçları, nişangah yerleşimleri ve çok daha fazlası üzere OSD yazılım kolaylıkları da her zamanki üzere mevcut.

ROG Swift PG32UQ Fiyatı ve Çıkış Tarihi

ROG Swift PG32UQ fiyat ve çıkış tarihi bilgileri ise şimdi açıklanmış değil. Fakat 2021’in birinci çeyreğinin sonunda çıkacağını söyleyebiliriz.

Etiketler: , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir