Huawei Mate 50, 3 nm Kirin 9010 İşlemci İle Gelebilir

Huawei’nin Kirin 9000 işlemcisinin duyurmasının üzerinden yalnızca birkaç ay geçti. 5 nm Kirin 9000 işlemcisi ile bölüme damgasını vuran Huawei’nin artık de 3 nm Kirin 9010 işlemcisi üzerinde çalıştığı argüman edildi. Muteber kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, bahsi geçen bu işlemcinin birinci olarak Huawei Mate 50 modelleriyle bir arada piyasaya sürülebileceği tabir ediliyor.

Twitter üzerinden paylaşılan bilgiler ışığında, Huawei’nin Mate 50 modelleriyle birlikte 3 nanometreye geçiş yapacağını yapacağını görmekteyiz. Kirin 9010 olarak isimlendirileceği tabir edilen bu işlemcinin ise Mate 50 serisiyle birlikte lanse edilmesi bekleniyor.

Bildiğiniz üzere Mate 40 modelleriyle birlikte tanıtılan Kirin 9000 işlemcisi Android aygıtlar için 5 nm süreciyle üretilmiş birinci işlemci olarak karşımıza çıkmıştı. Artık de yeni kuşak Kirin işlemcisiyle bir arada yine bir prensip imza atmayı planlayan Huawei’nin, rakiplerinden evvel 3 nm’lik işlemcisini piyasaya süreceği sav ediliyor.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde yayınlanan raporda Apple’ın da bu yıl yeni iPhone modelleriyle bir arada 3 nm işlemcilerini duyuracağı söz edilmişti. Birebir vakitte Samsung’un da 4 nm sürecini pas geçerek 3 nm’lik sürece geçeceği de belirtilmişti.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir