Huawei P50 Serisi Özellikleri Netlik Kazanıyor

Huawei P50 serisi ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha evvelce paylaşılan raporlarla birlikte birçok özelliği ortaya çıkan P50 serisinin artık de birtakım teknik özellikleri sızdırıldı.

Bu kısımda paylaşılan bilgilere bakacak olursak, Huawei’nin 2021 yılında üç farklı P50 modeliyle karşımıza çıkacağını görmekteyiz. Bu modellerin sırasıyla Huawei P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus formunda sıralanması bekleniyor. Birebir vakitte bu modellerin ekran boyutlarının ise 6.1-6.2 inç, 6.6 inç ve 6.8 inç formunda olacağı da paylaşılan raporlar ortasında yer alıyor.

İşlemci tarafında ise 3 nm Kirin 9010 işlemcisinden güç alacağı belirtilen telefonların ise ekranlarının Samsung ve LG Display tarafınca üretileceğinin de altı bilhassa çiziliyor.

Bunun yanı sıra serinin ortanca modeli olarak lanse edileceği tabir edilen 6.6 inçlik P50 Pro modelinin ise 159 x 73 mm boyutlarında olacağı da belirtiliyor. Ayrıyeten serinin Pro modelinin tekli ön kamera kurulumuyla birlikte geleceği de ekleyelim.

Huawei P50 Serisi Ne Vakit Tanıtılacak?

Şimdilik P50 serisinin tanıtım tarihi hakkında net bir açıklama yapılmadı. Lakin, kimi muteber kaynaklar tarafınca aktarılan bilgilere nazaran serinin yeni telefonlarının Mart 2021’de piyasaya sürülebileceği ön görülüyor.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir