Instagram, Web Sürümü İçin Yeni Kıssalar Tasarımı Test Ediyor

Instagram, kullanıcı tecrübesini geliştirmek ismine yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Şirket artık de web sürümü için yeni Öyküler dizaynını test ediyor.

Instagram’ın taşınabilir sürümünde her ne kadar Kıssalar ekranın tamamını kaplıyor olsa da, masa üstü sürümde Öyküler ekranın tam ortasında yer alıyor. Bu durumu biraz daha estetik bir hale getirmeyi planlayan Instagram’ın web sürümü için yeni Kıssalar tasarımı üzerinde çalıştığına şahit olmaktayız.

Yeni Kıssalar dizaynına bakacak olursak, bu kısımda bizleri geçişli bir tasarım karşılıyor. Paylaşılan ekran manzaralarında olduğu üzere mevcut kıssa ekranın tam orta kısımda yer alıyor. Sol kısımda ise kullanıcının paylaştığı eski öyküler, sağ tarafta ise yeni kıssaların yer aldığını gözlemlemekteyiz. Böylelikle Kıssalar hem daha kullanışlı hem de daha estetik görünüyor.

Şimdilik, yeni Öyküler tasarımı muhakkak bir kesim tarafından test ediliyor. Lakin, paylaşılan raporlara nazaran bahsi geçen yeni Kıssalar dizaynının gerekli testlerden sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacağı kestirim ediliyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir