Lenovo, Ses Kalitesini Artırmak İçin Dolby ile İşbirliği Yaptı

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Günümüzde pandemi şartlarından ötürü iş bölümü meskende çalışmaya adapte oldu. Bununla birlikte birçok teknoloji devi şirketler, en kaliteli ses ve manzarayı sunan görüntü konferans yazılımları geliştirmek için ağır bir rekabet içerisinde. Bu bağlamda Lenovo, ses kalitesini donanımsal manada yükseltmek için Dolby ile iş birliği kararı aldı.

Pandemi devrinde uzaktan bir toplantıya yahut derse katılmışsanız bariz olarak fark ettiğiniz problemlerden biri de internet temasınızın suratından bağımsız olarak görüşmelerdeki ses kalitesinin ekseriyetle berbat olabilmesidir. Bu durum her vakit yaşanmasa da, olabilme potansiyeli her vakit var. Ya karşınızdaki kişinin konuşma esnasında sesi size düşük kalitede ulaşır ya da siz konuşurken sesiniz başka iştirakçilere anlaşılır düzeyde gitmez. Kalite düşüklüğü olarak söz edilen durum için kullanılan yazılım ne kadar güzelleştirilmeye çalışılsa da, bir yerden sonra farklı bir donanıma gereksinim var. Lenovo da bu muhtaçlığa yönelik olarak harekete geçti.

Lenovo bilgisayarlar, Dolby Voice teknolojiyle; dinamik ses dengeleme, gürültü engelleme, sağlıklı ses yükseltmesi üzere özelliklerle iletilen ses kalitesini yükseltecek. Tıpkı vakitte Dolby Atmos hoparlör dayanağıyla de çok daha kaliteli sesler duyabileceksiniz.

Son olarak, Lenovo’nun yenilenmiş eser serilerinde Dolby işbirliğinin yer alacağını belirtelim.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir