Monster Gaming Lab’ta Yeni Periyot Müracaatları Başladı

Monster Notebook bünyesinde geçtiğimiz Eylül ayında kurulan Monster Gaming Lab’ın birinci periyot programı tamamlandı. Sekiz hafta süren kuluçka programının akabinde oyunlarını tamamlayan teşebbüsler, geliştirdikleri oyunları pazara tanıtmaya hazır. Monster Gaming Lab’ın ikinci periyodu için 15 gün sürecek davet periyodu ise 7 Ocak itibariyle başladı.

22 Ocak’ta sona erecek müracaat devrinin akabinde başvurusu kabul edilen teşebbüsler, ay sürecek programa katılmak üzere heyet sunumlarına davet edilecek. Heyet değerlendirmesinde birinci sıralamaya giren beş grup ise programa kabul edilerek ekosistemin önde gelen isimlerinden mentorlük ve oyun profesyonellerinden eğitim alacak. Teşebbüslerin gereksinimleri doğrultusunda yazılım ve donanım ekipmanlarıyla destekleneceği program sürecinde ekipler geliştirdikleri oyunları her hafta test etme fırsatı bulacak.

Monster Gaming Lab programında başarılı olup mutabakatlı yayıncıların satın alma kararı verdiği stüdyolara ise 100.000 dolar muvaffakiyet primi verilecek.

Sekiz haftada 40 oyun geliştirildi

Birinci tıpta yaklaşık 250 kadro başvurusu ortasından heyet değerlendirmesini muvaffakiyetle geçen Friends Together, Crewars, Splash Games, Movel Games ve Quarter Pixels takımları sekiz haftalık sürecin sonunda toplamda 40 oyun geliştirdi.

Ekosistemin deneyimli isimlerinden birebir mentorlük ve eğitim alan teşebbüslere ayrıyeten yazılım ve donanım dayanağı, ofis takviyesi, bulut teknolojisi takviyesi, yayın ve test takviyesi ve maaş dayanağı sunuldu.

Birinci cinsin tamamlanmasına ait değerlendirmede bulunan Monster Notebook Oyun Projeleri Yöneticisi Kayra Keri Küpçü, “Monster Notebook olarak oyun fikirlerinin ortaya çıktığı, geliştirildiği ve oyun dünyasıyla paylaşıldığı bir ortam oluşturmak emeliyle hayata geçirdiğimiz Monster Gaming Lab’ta birinci çeşidi tamamladık. Heyecan verici projelerin üretildiği program boyunca ekipler en çok gereksinim duydukları alanlara özel olarak programlanmış ağır bir eğitim sürecini tamamladı. Girişimcilere yönelik birey ve grup tanıma atölyelerinin de gerçekleştirildiği program mühletince takımların oyunlarını geliştirmek için gereksinim duydukları her bahiste takviye sağlandı. Birinci periyodun sonunda toplamda 40 oyun geliştirildi.

Tüm takımları ve bu kadar ağır bir programın en yüksek randımanla yönetilmesini sağlayan Monster Gaming Lab koordinatörlerini kutlarım. Ayrıyeten, sekiz hafta boyunca çok bedelli tecrübelerini ve uzmanlıklarını girişimcilerle paylaşan mentorlerin ve eğitimcilerin katkıları çok manalıydı, her birbirine tek tek teşekkürlerimizi sunarız. Birinci periyodunu muvaffakiyetle tamamlayan teşebbüslerle 4 ay sürecek ikinci devirde de beraberiz. Gruplar bulut, yazılım, donanım, çalışma alanı, maaş, eğitim ve mentorlük üzere tüm dayanaklardan yararlanmaya devam edecekler. Muhtaçlıklar farklılaştıkça, alacakları eğitimlerin içeriği de bir üst düzeye çıkacak. Tüm bunların dışında takımlara şahane bir fırsat daha sunuyoruz. Monster Gaming Lab programında başarılı olup mutabakatlı yayıncılarımızın satın alma kararı verdiği stüdyolara 100.000 dolar muvaffakiyet primi verilecek” dedi.

Etiketler: , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir