OxygenOS 11 Alacak OnePlus Telefonlar Açıklandı

Hatırlarsanız şirket geçtiğimiz hafta telefonlarına OxygenOS 11 güncellemesini ne vakit yayınlamayı planladığı hakkında bir forum yazısı yayınlamıştı. Android 11 tabanlı yazılım halihazırda OnePlus 8T ve OnePlus 8 modellerinde mevcut. Açık beta güncellemesi ise bu hafta OnePlus Nord ile devam edecek. Fakat güncellemeler bunlarla sonlu kalmayıp, eski telefonları da kapsayacak.

Bu ay OxygenOS 11’i birinci alan telefon OnePlus Nord olacak. Telefon geçtiğimiz hafta OxygenOS 10.5.10’a güncellenmişti lakin şirket bu hafta akıllı telefon için Android 11 tabanlı açık beta güncellemesini sunacağını açıkladı. Tam sürümün ne vakit uygulamaya konacağı ile ilgili bir bilgi ise şimdi mevcut değil. Şirket bu konuda, beta kullanıcılarından gelen geri bildirimler doğrultusunda hareket edeceklerini ve evreli bir formda yazılımın tam sürümünü kullanıcılara sunacaklarını belirtiyor.

Birçok OnePlus 7 ve 7T kullanıcısı da Android 11 tabanlı güncellemeyi merakla bekliyordu. Şirket, yeni güncellemeyi bu telefonlara 2020 yılında sunmayı planlasa da, bir data şifreleme sorunu yaşandığı için bu plan gerçekleşmemişti. Lakin artık, Qualcomm ile birlikte sorunun tahlili üzerine çalışan şirket, devam eden kapalı beta testlerinin tamamlanmasının akabinde OnePlus 7 ve 7T serisi için OxygenOS 11 açık betasını yayınlamayı planlıyor.

Eski OnePlus Modelleri de OxygenOS 11 Güncellemesi Alacak

OnePlus yeni güncellemeyi OnePlus 6 kullanıcıları için de uygulamaya koyacak. Bu durum içerisinde bir sürprizi barındırıyor. Çünkü OnePlus 6, Android 8.1 Oreo ile piyasaya sürülmüştü. Beklentiler de bu akıllı telefonun sadece iki büyük güncelleme alacağı istikametindeydi. OnePlus 6 bu doğrultuda, beklenildiği üzere iki büyük güncellemeyi de aldı fakat OxygenOS 11 takviyesi kullanıcılar için de sürpriz oldu. Yeni güncelleme, OnePlus 6’nın alacağı üçüncü büyük yazılım güncellemesi olacak ve bu durumu nadiren gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Son olarak, OnePlus Nord N10 ve N100’ün de yeni yazılım güncellemesini almak için sırada beklediğini belirtelim. Şirket, sonraki tarihlerde bu telefonlar için de güncelleme programı hakkında daha fazla detay paylaşacağını söylüyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir