Qualcomm, Ses Dalgalarıyla Çalışan 2. Kuşak Parmak İzi Sensörünü Duyuruldu

Ocak 12, 2021 by Yorum yapılmamış

Qualcomm, en yeni parmak izi okuyucu sensörünü duyurdu. Qualcomm 3D Sonic Sensor Gen 2, parmak izini kir olsa bile tarayabilme yeteneğine sahip. Örneğin sensör, kullanıcının eli ıslakken bile çalışabiliyor. Hakikat bir manzara elde etmek içinse parmağınızdaki sırtlar, çukurlar ve gözenekler ultrasonik dalgalar ile taranıyor.

Yeni kuşak sensör daha geniş bir yüzey alanına sahip ve çok daha süratli. Hatırlarsanız birinci jenerasyonda sürat konusu şikayet konusu olmuştu. Bunları dikkate alan Qualcomm, ikinci jenerasyonun yüzde 50 daha süratli olduğunu belirtiyor. Boyut ise 8 x 8 milimetre ile yüzde 77 daha büyük. Bu daha geniş yüzey alanı, sensörün 1.7 kat daha fazla biyometrik data okumasına imkan sağlıyor. Ayrıyeten sensörün 0.2 milimetre ile daha ince olduğunu belirtelim.

Qualcomm, 3D Sonic Sensor Gen 2‘nin 2021 yılının başlarında gelebileceğini paylaştı. Bu da ikinci jenerasyon sensörü, Galaxy S21 modelinde görebileceğimizi akıllara getiriyor. Birinci jenerasyonun Galaxy S10, Galaxy Note 10, Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 modellerinde kullandığını da not olarak düşelim.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir