Qualcomm, Yonga Tasarım Firması Nuvia’yı Satın Aldı

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Qualcomm bugün çip dizayncısı Nuvia‘yı yaklaşık 1.4 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Qualcomm, Nuvia’nın CPU ve teknoloji tasarım takımının satın alınmasının şirketin “yeni jenerasyon 5G taleplerini karşılamasına” yardımcı olacağını belirtti.

Snapdragon yonga setleriyle bilinen Qualcomm, Nuvia’nın CPU’larını, akıllı telefon çiplerini, yeni kuşak dizüstü bilgisayar işlemcilerini, gelişmiş şoför takviye sistemlerini ve ağ sistemleri dahil olmak üzere tüm eserlerini kendi bünyesine kattı. Nuvia’nın kurucuları Gerard Williams, Manu Gulati, John Bruno ve çalışanları, satın alma sürecinin tamamlanmasının akabinde Qualcomm’a katılacak.

Qualcomm’un lideri ve CEO-Elect olarak misyonunu sürdüren Cristiano Amon, “5G, bilgi süreç ve taşınabilir mimarilerin yakın vakitte kullanımının artması ve taşınabilir teknolojilerin öbür sanayilere yayılması bizim için kıymetli fırsatlar” dedi. Mevzuyla alakalı açıklamalarına devam eden Amon, “Nuvia takımı kendini kanıtlamış yenilikçi bir anlayışla gelişmekle bir arada, Qualcomm üzere, başkan teknoloji ve eserler yaratmada sağlam bir altyapıya sahip. Nuvia ile birlikte bilişim dalını tekrar tanımlamak, iş ortaklarımıza yenilikçiliği teşvik etmek ve 5G’nin getirileriyle yeni bir eser sınıfı sunma üzere gayelerimiz için çok yeterli bir pozisyondayız.” kelamlarıyla açıklamasını sonlandırdı.

İki şirketin tek çatı altında buluşmasını Qualcomm’un iş ortakları da kutladı. Web sitesinden yapılan duyurudan sonra Google’dan Bosch’a kadar birçok teknoloji devi, bu olumlu durumun Qualcomm ile çalışmalarına epey olumlu yansıyacağını düşündüğünü söz etmekle birlikte tebrik bildirilerinde bulundu.

Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir