ROG, CES 2021’de Yesyeni Bir İnteraktif Tecrübe Duyurdu

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

ASUS Republic of Gamers (ROG), CES 2021 bünyesinde düzenlediği ROG For Those Who Dare adlı sanal lansman etkinliğinde son teknoloji oyuncu ekipmanları ve teknolojilerini Citadel XV ismini verdiği yeni interaktif tecrübeyle duyurdu. ROG’nin bugüne kadar kendi geliştirdiği birinci sanal tecrübe olan Citadel XV, izleyicilere markanın görsel kozmosuna ve en son eserlerine yakından bakma fırsatı veriyor. İnsanların bir ortaya geldiği aktifliklerin düzenlenemediği bu periyotta, ROG oyunlardan ilham alarak yeni bir aktiflik tipi ortaya çıkardı.

2021’in yenilikleri

2006’da kurulduğundan bu yana Republic of Gamers’ın temelinde oyun tutkusu yer alıyor. İşe birinci sınıf anakartlar ve bilgisayar bileşenleri geliştirerek başlayan ROG, artık eksiksiz bir oyun tecrübesi oluşturan kapsamlı bir ekosistem sunuyor. 15 yıllık bu uzmanlık birinci sefer interaktif bir tecrübe hazırlamak için kullanıldı.

Tüm dünyayı tesirine alan salgın periyodunda insanların ROG eserlerini görebilmesi için yeni bir yol sunmak emeliyle yola çıkan ROG geliştiricileri, oyun sevgilerini yansıtan yeni bir interaktif tecrübe hazırladı. Moonshine Studio ile güçlerini birleştiren ASUS Design Center (ADC), ROG görsel evreninden öyküler içeren savlı bir sanal ortam geliştirdi. Bu ortamda en yeni ROG aygıtlarını görmek ve FPS cinsinde bir küçük oyuna dahil olmak mümkün.

Kaleye adım atın

ROG Citadel XV tecrübesi oyuncuları ROG görsel kozmosunun karakterleri ve öyküleriyle tanıştırıyor. Oyuncular 2021 ve sonrasında piyasaya çıkacak son teknoloji ekipmanları dört farklı temadaki demo odalarında özgürce görebiliyor.

Oyuncuların görebileceği eserler ortasında ROG Gladius III kablosuz oyuncu mouse’u, ROG Claymore II RGB mekanik klavye, ROG Swift PG32UQ 4K 32 inç oyuncu monitörü, çift ekranlı Zephyrus Duo 15 SE oyuncu ekranı, ROG Strix SCAR 15 ve 17 oyuncu dizüstü bilgisayarları ve XG Mobile harici grafik işlemciye sahip ROG Flow X13 dönüştürülebilir oyuncu dizüstü bilgisayarı yer alıyor.

Tıbbın akabinde açılan poligonda oyuncular nişancılık yeteneklerini ve reflekslerini küçük bir oyunda test edebiliyor.

Geleceğin dünyası

ROG Citadel XV; ROG dizayncıları, mühendisleri ve geliştiricilerinin büyük bir tutkuyla gerçekleştirdikleri bir proje oldu. Bu projeyle oyunlar ve oyun geliştirme konusunda derinlemesine fikir edinen ROG, geliştiricilere, tasarımcılara, oyunculara ve oyun dünyasındaki herkese güç veren yeni teknolojiler sunma dileğini yeni bir boyuta taşıdı. Geliştirici takım Citadel XV’i genişletmeyi ve yakın gelecekte indirilebilir içerikler sunmayı da planlıyor.

Etiketler: , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir