Samsung Galaxy Fold 2 ve Z Flip Soğuktan Etkileniyor

Ocak 10, 2021 by Yorum yapılmamış

Bulunduğunuz yerde bilhassa soğuk bir kış mevisimi yaşıyorsanız, katlanabilir telefonunuzu konutta bırakmak isteyebilirsiniz. Birtakım kullanıcıların toplumsal medyadaki paylaşımlarına nazaran, Samsung Galaxy Fold 2 ve Galaxy Z Flip, Seul’un son derece soğuk olan -18 santigrat derece sıcaklıkları karşısında kullanılamaz hale geliyor.

Üstteki fotoğraflar, Samsung Galaxy Fold ve Z Flip modellerinin başına gelenleri gösteriyor. Telefonların ekranlarında bir çatlak olmasa da, soğuktan ötürü çalışmaz hale geldiler ve ekranlarında Android işletim sistemi yerine parlak lekeler görünüyor. Bu da ekranın hasar gördüğüne işaret. Görsellerdeki aygıtların ekranlarının kırıldığı kesin olarak doğrulanmasa da, sıfırın altındaki sıcaklıklarda katlanabilen telefonların bu tip olaylar yaşaması olağan. Katlanabilir telefonlarda kullanılan teknoloji, birkaç farklı katman ve materyal içeriyor. Soğuk hava, telefonun bünyesindeki materyallerin yapısında değişiklikler yarattığından, katlanabilir telefonun fonksiyonelliğini etkileyebilecek hasara yol açabiliyor.

Samsung bilhassa Galaxy Fold 2 modeli için “Cihaz, ortam sıcaklığı 0 ° C ila 35 ° C olan yerlerde kullanılabilir. Telefonu -10 ° C ila 50 ° C ortam sıcaklığında saklayabilirsiniz. Galaxy Fold 2’yi önerilen sıcaklık aralıklarının dışında kullanmak yahut saklamak aygıta ziyan verebilir yahut pilin ömrünü kısaltabilir.” üzere bir ikazda bulunmuş. Esasen bu ikaz olarak ekrandan fazla pil ömrünü söz ediyor.

Teorik olarak, Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip model sahipleri, telefonu kullandıkları birinci yıl içinde bir kereye mahsus “özel fiyatla” ekran değişimi içeren Samsung Premier muhafaza hizmetinden yararlanabiliyor. Lakin yaşanan bu problemde ekranda bariz bir çatlak olmadığından, Samsung Premier hizmetine uygun olup olmayacağı ise muhakkak değil.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir