Samsung, İki Yeni Kablosuz Şarj Aygıtı Üzerinde Çalışıyor

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Samsung, akıllı telefonları ve öteki aygıtları ile uyumlu iki yeni Qi kablosuz şarj aygıtı üzerinde çalışıyor üzere görünüyor. Resmi açıklamaların öncesinde ortaya çıkan yeni imajlar, şirketin iki yeni kablosuz şarj aygıtını gözler önüne seriyor.

EP-P1300, şirketin kare biçiminde tasarladığı bir kablosuz şarj aygıtı olarak karşımıza çıkıyor. Şarj aygıtı, her seferinde bir adet Samsung eseri yahut desteklenen öbür şirketlerin eserlerinden birini şarj edebilecek. Şarj aygıtının tasarımı, aygıtın uyumlu akıllı telefonları ve kablosuz kulaklıkları desteklediğini gösterir nitelikte. Aygıtın önünde tek bir durum LED’i ve art tarafında bir USB Type-C irtibat noktası bulunuyor. Kablosuz şarj aygıtı, akıllı telefonlar için 9W’a kadar süratli şarj ve iPhone’lar için 7W’a kadar süratli kablosuz şarjı destekleyecek.

EP-P4300 ise, Wireless Charger Pad Duo olarak isimlendiriliyor. Bu aygıt, öbür kablosuz şarj aygıtından farklı olarak tıpkı anda iki eseri şarj edebilecek. Wireless Charger Pad Duo, uyumlu akıllı telefonları, akıllı saatleri ve kablosuz kulaklıkları şarj edebiliyor. Aygıtın ardında iki adet durum LED’i ve bir adet USB Type-C irtibat noktası bulunuyor. Aygıt, akıllı telefonlar için 9W’a kadar süratli kablosuz şarjı ve akıllı saatler için 3.5W’a kadar süratli şarjı destekliyor. Ayrıyeten, iki yeni kablosuz şarj aygıtının da Galaxy SmartTag obje takip aygıtlarını da şarj edebileceği konuşuluyor.

Son olarak, iki yeni aygıtın da Galaxy S21 ve Galaxy Buds Pro ile birlikte piyasaya sürülebileceğini belirtelim. Ayrıyeten, EP-P1300 model numaralı aygıtın 48 Euro’luk fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceğinin tez edildiğini de ekleyelim.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir