Signal, Kimi Ülkelerde WhatsApp’ı Geride Bıraktı

Ocak 11, 2021 by Yorum yapılmamış

WhatsApp’ın yeni zımnilik siyasetine reaksiyonlar büyümeye devam ediyor. Kısa bir müddet evvel Rekabet Kurumu tarafınca da soruşturma başlatılan WhatsApp, tıpkı vakitte Signal ve Telegram üzere önemli rakiplerine karşıda kan kaybediyor.

Yaşanan son gelişmelerden sonra WhatsApp alternatifi uygulamalara yönelen kullanıcıların son vakitlerde Telegram ve Signal üzere uygulamalara yöneldiğini gözlemlemekteyiz.

Hatta bu kısımda yayınlanan raporlarda ise Signal uygulamasının ABD, İngiltere, Almanya, Lübnan ve Fransa‘daki uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama olduğunu görmekteyiz. Birebir vakitte kelam konusu iletileşme uygulamasının WhatsApp’a gelen reaksiyonlar sonucunda Hindistan, Brezilya ve Singapur üzere ülkelerde birinci üçe girmeyi başardığını da gözlemlemekteyiz.


Signal App Store ve Play Store

Bildiğiniz üzere WhatsApp’ın yeni kapalılık kontratı siyasetinden sonra birçok kıymetli isim WhatsApp’ı silip öbür bir uygulamaya geçiş yapacağını duyurmuştu. Bu isimlerin ortasındaysa Elon Musk da yer almıştı. Yaşanan gelişmeleri pahalandıran Elon Musk, Signal uygulamasını kullanacağını belirtmişti.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir