TP-Link, CES’de Dahili Alexa’lı Mesh Sistemini Tanıtıyor

Ocak 11, 2021 by Yorum yapılmamış

CES, bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle dijital olarak yapılıyor. 11-14 Ocak 2021 tarihleri ortasında gerçekleşecek olan fuara TP-Link de katılıyor. TP-Link standında yüklü olarak Wi-Fi 6E teknolojili eserler yer alıyor. Wi-Fi 6 tahlillerinin yanı sıra Kasa akıllı mesken eserlerinin en yeni modelleri de sanal standda görülebiliyor.

TP-Link’in CES standında en dikkat cazibeli eser dahili Alexa’ya sahip olan yeni Mesh Wi-Fi 6 sistemi. Deco Voice X20 model isimli eser, kullanıcılara sunduğu bu kusursuz avantaj ve yenilikçi tasarımı ile CES 21 İnovasyon Onur Ödülü’nü kazandı. Deco Voice X20, en yeni WiFi 6 ve Mesh teknolojileriyle meskenin her yerinde yüksek süratli ve düşük gecikmeli bir WiFi kapsama alanı sunuyor. Dahili Alexa’ya sahip olan eser ile kullanıcılar başka bir akıllı hoparlöre gereksinim duymadan meskenlerini yönetebiliyorlar.

TP-Link’in uzun vakittir akıllı konut ve WiFi ağ aygıtlarını birleştirme çalışmalarının bir sonucu olan Deco Voice X20 ile IoT ve WiFi entegrasyonu sağlanıyor. Mesh teknolojisinin sağladığı tüm meskeni kapsayan WiFi ve dahili Alexa ile tüm konutta ses ve ses denetimi yapılabiliyor. Deco Voice, akıllı konut aygıtlarını yönetmeyi, günlük hava raporunu almayı, programlarda değişiklik yapmayı, en sevilen çalma listelerini düzenlemeyi ve çok daha fazlasını sağlıyor. Yapılması gereken tek şey Alexa’ya sormak! Deco Voice X20, öbür Alexa özellikli eserler ve Deco üniteleriyle meselesiz çalışabiliyor. Ayrıyeten TP-Link’in Kasa ve Tapo akıllı konut eserlerinin idaresini de yapabiliyor.

Çarpıcı temas suratlarına sahip yeni WiFi 6E Serisi CES’te…

TP-Link’in CES sanal standında en yeni ve çarpıcı temas suratlarına sahip WiFi 6E serisi de görülebiliyor. Bu eserler ortasında Deco X96, akıllı hub’a sahip Deco X76 Plus Mesh modellerinin yanı sıra Archer AX96 ve 10GB irtibat noktasına sahip olan Archer AX206 yönlendiriciler de yer alıyor. 10G çoklu Gigabit beş adet girişi olan yeni ağ anahtarı (switch) TL-SX105 de standda dikkat çeken eserlerden biri. Hem mesken hem işyerleri için uygun olan bu ağ anahtarı, fansız bir dizayna sahip.

TP-Link’in CES standında 5G teknolojisi de görülebiliyor. 5G ile WiFi 6 teknolojisini bir ortaya getiren bir ağ geçidi (gateway) tahlili olan Deco X80-5G, indirme suratlarını 5,0 Gbps’ye kadar artırıyor ve 4G’ye oranla 33 kat daha süratli.

CES standında TP-Link’in tanıttığı bir öbür eser ise, HomeShield güvenlik uygulaması. IoT aygıtları için üst düzey güvenlik sağlayan HomeShield ile meskenler daha inançlı hale geliyor. Ayrıyeten Kasa serisi akıllı mesken aygıtlarının en yeni modelleri olan hareket algılama özelliğine sahip ışık anahtarları, akıllı kapı zilleri de TP-Link standında yer alıyor.

Daha fazla bilgi ve stand ziyareti için: https://www.tp-link.com/us/exhibition/ces/

Etiketler: , , , ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir