Xiaomi Mi 11 Lite Özellikleri Ortaya Çıktı

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi 11 modelini resmi olarak lanse etmişti. Kullanıcılar Xiaomi Mi 11 Pro’nun yolunu gözlerken, bugün ise Xiaomi Mi 11 Lite özellikleri ile ilgili kimi değerli bilgiler ortaya çıktı.

2021’in birinci çeyreğinde tanıtılacağı söz edilen telefonun özellikleri ise The Pixel isimli bir YouTuber tarafınca paylaşıldı. YouTuber’ın aktarmış olduğu bilgilere nazaran, Mi 11 Lite modelin siyah ve mavi olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle bir arada gelebileceğini görmekteyiz.

Bunun yanı sıra Mi 11 modeline kıyasla düz bir ekran dizaynıyla birlikte geleceği tabir edilen telefonun art tarafındaysa bizleri üçlü kamera suramı karşılıyor. Bahsi geçen bu kameraların ise 64 MP ana, 8 MP ve 5 MP biçiminde sıralanacağı da ileri sürülüyor.

Bunun yanı sıra 120 Hz yenileme suratına sahip olan Full HD+ çözünürlüklü bir IPS LCD ekranın üzerine kurulacağı söylenen modelin, ayrıyeten Snapdragon 732G işlemcisinden de güç alacağı kestirim ediliyor. Qualcomm’un orta segment işlemcisine ise 6 GB RAM ve 128 GB‘lık bir depolama alanının da eşlik edeceği düşünülüyor.

Şimdilik, bahsi geçen modelle ilgili Xiaomi cephesinden rastgele bir resmi açıklamanın gelmediğini de belirtelim. Lakin, son raporlara nazaran Mart ayında tanıtılacağı kestirim edilen modelin 324 dolar ila 346 dolar ortasında bir fiyatla satışa sunulacağı ön görülüyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir