Yeni Bir Star Wars Açık Dünya Oyunu Geliştiriliyor

Ocak 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Lucasfilm Games, Ubisoft iş birliği ile yeni bir Star Wars açık dünya oyunu için çalıştıklarını duyurdu. Son yıllarda büyük Star Wars oyunları yalnızca Disney ile 2013 yılında çok yıllık bir mutabakata imza atan Electronic Arts (EA) tarafından sunuluyordu. Öte yandan, Ubisoft duyurusu dev markanın artık yalnızca EA’ya ilişkin olmayacağını gösteriyor.

Disney Global Oyunlar ve Etkileşimli Tecrübeler Kıdemli Lider Yardımcısı Sean Shoptaw bahis ile ilgili olarak, EA’nın kendileri için şu anda ve gelecekte çok stratejik ve kıymetli bir ortak olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtirken, diğerlerine yer varmış üzere hissettiklerini tabir ediyor.

Açık dünya cinsinde olacak olan bu gizemli Star Wars oyunu, 2016 yılından beri The Division aksiyon rol yapma serileri ile tanınan İsveçli geliştirici Massive Entertainment‘da geliştiriliyor. Stüdyo ayrıyeten 2007 yılının tanınan gerçek vakitli strateji oyunu World in Conflict‘i de geliştirmişti.

Şu an için geliştirmenin hala çok erken bir etapta olduğu söyleniyor ve Massive Entertainment şu anda proje için daha fazla çalışan işe alıyor. Oyun için The Division oyunlarına güç veren ve stüdyonun kendi Snowdrop motoru kullanılacak.

Umarız ki Ubisoft, Star Wars isminin hakkını verir.

Etiketler:

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir